çelik

çelik

Përshkrim i shkurtër:

Stainless steels generally contain between 10-20%chromium as the main alloying element and are valued for high corrosionresistance. With over 11% chromium, steel is about 200 times moreresistant to corrosion than mild steel. These steels can be divided into three groups based on their crystalline structure: Austenitic: Austenitic steels are non-magnetic and non heat-treatable, andgenerally contain 18% chromium, 8% nickel and less than 0.8% carbon. Austenitic steels form the largest porti...


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Çelikë Stainless generally contain between 10-20%
  chromium as the main alloying element and are valued for high corrosion
  resistance. With over 11% chromium, steel is about 200 times more
  resistant to corrosion than mild steel. These steels can be divided into  three groups based on their crystalline structure:

  • Austenitic :   Çelikë austenitic janë jo-magnetike dhe jo ngrohjes shërueshme, dhe
   në përgjithësi përmbajnë 18% krom, 8% nikel dhe më pak se 0.8% të karbonit. Çelikë austenitic   formojnë pjesën më të madhe të tregut global çelik dhe janë
   përdorur shpesh në pajisjet e përpunimit të ushqimit, enët e kuzhinës dhe tubacioneve.

  • Ferritic : Çelikë Ferritic përmban sasi gjurmë të nikelit, 12-17% kromit, më pak se 0.1% të karbonit, së bashku me të elementëve të tjerë përzjerjen siç molibden, alumini ose titan. Këto Çelikë magnetike nuk mund të thekur me trajtim të ngrohjes, por mund të forcohet duke punuar ftohtë.

  • Martensitic :   martensitic Çelikë përmban 11-17% të kromit, më pak se 0.4% nikel dhe
   deri në 1.2% të karbonit. Këto Çelikë magnetike dhe ngrohje-shërueshme janë përdorur në
   thika, prerja e mjeteve, si dhe pajisje dentare dhe kirurgjikale.


 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni House

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Star