EN DIN 34CrNiMo6 | 1,6582 | 4337 Engineering çeliku

EN DIN 34CrNiMo6 | 1,6582 | 4337 Engineering çeliku

Përshkrim i shkurtër:

EN 34CrNiMo6 Steel është një klasën e rëndësishme aliazh çeliku inxhinieri sipas BS EN10083-3: 2006. 34CrNim06 çeliku ka forca të lartë, rezistencë të lartë dhe hardenability mirë. EN / DIN 34CrNiMo6 aliazh çeliku ka stabilitetin ofresistance të overheating, por ndjeshmërinë e bardhë e 34CrNiM06 ishigh. Ajo gjithashtu ka brishtësinë durimin, kështu që materiali weldability of34CrNiMo6 është i varfër. Çeliku 34CrNiMo6 duhet të nxehet hightemperature para saldim në mënyrë që të eliminuar stressafter saldim pr ...


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  EN 34CrNiMo6 çelikut

  është një klasën e rëndësishme aliazh çeliku inxhinieri sipas S SH EN
  10083-3: 2006. 34CrNim06 çeliku ka forca të lartë, rezistencë të lartë dhe të mirë

  hardenability. EN / DIN 34CrNiMo6 aliazh çeliku ka stabilitetin e
  rezistencës ndaj overheating, por ndjeshmëria e bardhë e 34CrNiM06 është
  e lartë. Ajo gjithashtu ka brishtësinë durimin, kështu që weldability e
  materialit 34CrNiMo6 është e dobët. Çeliku 34CrNiMo6 ka nevojë të Lartë
  nxehet temperaturës para saldim për të eliminuar stresin
  pas përpunimit saldim.


  1.EN çeliku 34CrNiMo6 ofrojë gamën

  Round Bar çeliku Sizes: diameter 80mm - 1200mm
  forma të tjera të çelikut dhe madhësive në dispozicion sipas kërkesave tuaja.

  përfundojë sipërfaqe: Black, machined, peeled, kthyer apo sipas kërkesave të klientëve të tjerë pecial.

  2.EN 34CrNiMo6 Standardet çeliku dhe ekuivalentët

  BS EN 10083 -3: 2006 34CrNiMo6 / 1,6582 ASTM A29 : 2004 4337
  BS EN 10250-3: 2000

  3. EN / DIN 34CrNiMo6 çeliku Përbërja kimike Properties

  BS EN 10083-3: 2006 34CrNiMo6
  /1.6582
  C Mn si P S Cr Mo ni
  0,30-0,38 0,5-0,8 0.40 max 0.025 max 0.035 max 1,3-1,7 0,15-0,30 1,3-1,7
  BS EN 10250-3: 2000 C Mn si P S Cr Mo ni
  0,30-0,38 0,5-0,8 0.40 max 0.035 max 0.035 max 1,3-1,7 0,15-0,30 1,3-1,7
  ASTM A29: 2004 4337 C Mn si P S Cr Mo ni
  0,30-0,40 ,6-,8 0,20-0,35 0.035 max 0.040 max 0,70-0,90 0,20-0,30 1,65-2,00

  4.Mechanical Properties i EN / DIN 34CrNiM06 / 1,6582 Alloy çeliku

  Vetitë <16 > 16-40 > 40-100 > 100-160 > 160-250
  Trashësi t [mm] <8 8 <t <20 20 <t <60 60 <t <100 100 <t <160
  Të japin forcën Re [N / mm²] min. 1000 min. 900 min. 800 min. 700 min. 600
  forca elastik Rm [N / mm2] 1200 - 1400 1100 - 1300 1000 - 1200 900 - 1100 800-950
  Zgjatim A [%] min. 9 min. 10 min. 11 min. 12 min. 13
  Reduktimin e zonës së Z [%] min. 40 min. 45 min. 50 min. 55 min. 55
  Rezistencë CVN [J] min. 35 min. 45 min. 45 min. 45 min. 45

  5.Heat Trajtimi i 34CrNiMo6 Inxhinierisë çelikut

  Fiket dhe zbutura (Q + T) i 34CrNiMo6 çelikut

  • Heat 34CrNiMo6 çeliku rrumbullakët ngadalë në temperaturë prej 850 ° C;

  • Thith në këtë shuajë temperaturë forcim në vaj;

  • Zbutur sa më shpejt Çelikë 34CrNiMo6 arrijnë temperaturën e dhomës.

  • Ngrohur uniforme me temperaturë të përshtatshme;

  • Tërhiqet nga furra dhe të ftohtë në ajër.

  • Temperatura e zakonshme kalitje është 600 ° C e cila në varësi të kërkesave aktuale.

  6.Forging i DIN 34CrNiMo6 / 1,6582 çeliku

  Hot temperatura formuar: 1100-900oC.

  7.Machinability e çelikut 34CrNiMo6

  Machining

  është bërë e mirë me këtë 1.6582 çeliku në annealed ose normalizuar

  gjendjen dhe nevrik. Ajo mund të machined nga të gjitha metodat konvencionale.

  8.Welding  materiale aliazh mund të jenë fusion ose rezistenca ngjitur. Ngroh paraprakisht dhe pas
  procedurave të bashkoj ngrohjes duhet të ndiqet kur saldim këtë aliazh nga
  metodat e përcaktuara.

  9.Application

  EN DIN
  çeliku 34CrNiMo6 është përdorur për të bërë mjete cila kërkon plasticitet të mirë dhe
  forca të lartë. Ajo është zgjedhur zakonisht për të bërë të madhësisë dhe të rëndësishme të mëdha

  pjesë, të tilla si bosht makineri të rënda, turbinë teh bosht, ngarkesë të lartë të
  pjesëve të transmetimit, fasteners, maniak boshte, ingranazhet, si dhe shumë
  pjesë të ngarkuar për ndërtimin motorike etj

  OTAI Steel është i besueshëm për

  të furnizuar inxhinierike 34CrNiMo6 Çelikë / 1.6582 Çelikë aliazh inxhinieri.
  Ju lutem na tregoni kërkesat tuaja të hollësishme dhe të ketë ofertën më të mirë së shpejti.

 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra