çeliku të karbonit

çeliku të karbonit

Përshkrim i shkurtër:

Carbon steels contain trace amounts of alloyingelements and account for 90% of total steel production. Carbon steelscan be further categorized into three groups depending on their carboncontent: Low Carbon Steels/Mild Steels contain up to 0.3% carbon Medium Carbon Steels contain 0.3 – 0.6% carbon High Carbon Steels contain more than 0.6% carbon


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Çelikë karbonit contain trace amounts of alloying
  elements and account for 90% of total steel production. Carbon steels
  can be further categorized into three groups depending on their carbon
  content:

  • Low Carbon Çeliqet / Çeliqet lehta të përmbajë deri në 0.3% të karbonit

  • Medium karboni Çeliqet përmbajë 0,3-0,6% karbon

  • Të lartë të karbonit Çeliqet përmbajë më shumë se 0.6% të karbonit


 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën