C45 Round Bar | AISI 1045 | DIN 1,1191 | JIS S45C

C45 Round Bar | AISI 1045 | DIN 1,1191 | JIS S45C

Përshkrim i shkurtër:

Çeliku C45 Round Bar është një çeliku të papërzier medium të karbonit, e cila është gjithashtu një çeliku të përgjithshme inxhinierike të karbonit. C45 është një çeliku medium forcë me machinability mirë dhe veti të shkëlqyera në tërheqje. C45 çeliku rrumbullakët është furnizuar në përgjithësi në të zezë hot mbështjellë, ose herë pas here në gjendje të normalizuar, me një gamë forcë tipike në tërheqje 570 - 700 Mpa dhe Brinell ngurtësinë varg 170 - 210, në të dyja gjendje. Ajo nuk ka megjithatë përgjigjet në mënyrë të kënaqshme për të nitriding për shkak të mungesës së suita ...


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Çeliku C45 Round Bar  është
  një çeliku të papërzier medium të karbonit, e cila është edhe një gjeneral karbonit
  çeliku inxhinieri. C45 është një çeliku medium forcë me të mirë
  machinability dhe veti të shkëlqyera në tërheqje. C45 çeliku rrumbullakët është
  furnizuar në përgjithësi në të zezë hot mbështjellë, ose herë pas here në
  gjendje të normalizuar, me një gamë forcë tipike në tërheqje 570 - 700
  Mpa dhe Brinell ngurtësinë varg 170 - 210, në të dyja gjendje. Ajo ka
  megjithatë nuk përgjigjet në mënyrë të kënaqshme për të nitriding për shkak të mungesës së
  elementeve të përshtatshme alloying.

  C45 Raundi çeliku bar është ekuivalente me EN8 ose 080M40.
  Çeliku C45 bar ose plate është i përshtatshëm për prodhimin e pjesëve të tilla si
  marshin, bulonave, boshtet qëllim të përgjithshëm dhe boshte, çelësat dhe studs.


  1. Furnizimi Gama e çelikut C45 Round Bar

  • C45 çeliku Round Bar: diametër 8mm - 3000mm

  • C45 Steel Plate: trashësi 10mm - 1500mm x gjerësia 200mm - 3000mm

  • C45 çeliku Banesë Bar: 200mm - 1000mm

  • Square C45 Steel: 20mm-800mm

  • Gjashtëkëndësh çeliku.

  Finish Sipërfaqja : Black, Rough Machined, kthyer apo sipas kërkesave të dhëna.

  2. Specifikimet Common C45 çeliku

  vend SHBA britanik Japoni Australi
  standard ASTM A29 EN 10083-2 JIS G4051 AS 1442
  notat 1045 C45 / 1,1191 S45C 1045

  3. C45 Round Bar çeliku Përbërja kimike Properties

  standard Gradë C Mn P S si ni Cr
  ASTM A29 1045 0,43-0,50 0,60-0,90 0.04 0.050 - - -
  EN 10083-2 C45 / 1,1191 0,42-0,50 0,50-0,90 0,03 0.035 0.04 0.4 0.4
  JIS G4051 S45C 0,42-0,48 0,60-0,90 0,03 0.035 0,15-0,35 - -

  4. Vetitë mekanike të C45 Round Bar Steel materiale

  • Vetitë mekanike në shuhet + rrëmbyer Kushti

  Diametër d (mm) Trashësia t (mm) 0.2% stresi prova (N / mm 2) Forca elastik (N / mm 2) Zgjatim A 5 (%) Reduktimi Z (%)
  <16 <8 min. 490 700-850 min. 14 min. 35
  <17-40 <8 <= 20 min. 430 650-800 min. 16 min. 40
  <41-100 <20 <= 60 min. 370 630-780 min. 17 min. 45
  Diametër d (mm) Trashësia t (mm) 0.2% stresi prova (N / mm 2) Forca elastik (N / mm 2) Zgjatim A 5(%)
  <16 <16 min. 390 min. 620 min. 14
  <17-100 <16 <= 100 min. 305 min. 305 min. 16
  <101-250 <100 <250 min. 275 min. 560 min. 16

  5. Falsifikim i karbonit çeliku C45 Round Bar

  Hot temperatura formuar: 850-1200oC.

  Pre
  ngrohjes në 750 ° C - 800 ° C, pastaj të vazhdojë ngrohje të 1100 OC - 1200 oC
  maksimum, të mbajë deri sa temperatura është uniforme në të gjithë pjesën e
  filloj fallsifikimit menjëherë. Falsifikim nuk është i realizueshëm nën 850 ° C.
  Forgings përfunduar mund të jetë me ajër të ftohur.

  Ne jemi të fortë në çelik falsifikuar C45 bar rrumbullakët. Mirë se vini hetim të materialeve të çelikut C45.

  6. DIN C45 Round Bar çeliku Grade Trajtimit të ngrohjes

  Falsifikim apo kodrina të nxehtë: 1100 - 850 ° C
  normalizimin:  840-880 ° C / ajër
  Pjekja Soft:  680-710 ° C / furre
  forcim:  820-860 ° C / ujë, vaj
  kalitje:  550-660 ° C / ajër

  7. Forcim i DIN C45 çelikut forcim

  Kalit nga një temperaturë prej 820-860oC ndjekur nga uji ose shuarje vajit.

  Heat
  në 820 ° C - 850 ° C të mbajë deri sa temperatura është uniforme në të gjithë
  pjesën, rrjep për 10 - 15 minuta në 25mm të seksionit, dhe shuani në
  ujë ose shëllirë. ose,

  Heat në 830 ° C - 860 oC thith si më sipër dhe të shuani në oil.Temper menjëherë ndërsa ende dorë të ngrohtë.

  Ngurtësinë sipërfaqe për C45 special çeliku bar rrumbullakët , pas flaka apo induksion hardning:

  • Numri çeliku Emri çeliku Surface Harndess

  • C45 1,1191 min. 55 HRC

  8. Aplikimi i DIN karbonit çeliku C45 Round Bar

  DIN
  C45 material çeliku bar rrumbullakët dhe pjatë çeliku C45, banesa janë përdorur gjerësisht
  në të gjithë industrinë e për përdorime të cilat kërkojnë më shumë forcë dhe veshin
  rezistencë sesa çeliku të karbonit të ulët të butë.

  Shuhet dhe
  çeliku më pas shkon për bar C45 çeliku klasën e rrumbullakët, pjatë çeliku,
  banesë dhe sheshi është përdorur për boshtet, bulonave, të falsifikuara lidh shufra,
  crankshafts, bare rrotullim, ingranazhet lehta, shufra udhëzues, vida, forgings,
  goma timon, boshte, sickles , sëpata, thika, dru pune stërvitje,
  hammers, etj

  Mirëpritur klientët për hetim DIN C45 bar rrumbullakët,
  CK45 / 1.1191 pjatë çeliku, çeliku të sheshtë për çmimin e çelikut C45. Ne jemi
  furnizues profesional dhe eksportues për më shumë se 20 vjet. Ne ju ofrojmë
  zgjidhje të gjithë botën për C45 çelik bar rrumbullakët.


 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Star