aliazh çeliku

aliazh çeliku

Përshkrim i shkurtër:

Çelikë aliazh përmbajnë elemente alloying (p.sh. mangan, silic, nikel, titan, bakrit, kromit dhe alumini) në përmasa të ndryshme, në mënyrë për të manipuluar pronat çeliku, të tilla si hardenability saj, rezistenca korrozioni, forca, formability, Saldueshmeria apo butësi. Aplikimet për aliazhet e çelikut përfshijnë tubacionet, pjesë auto, transformatorët, gjeneratorë të energjisë dhe motore elektrike.


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Çelikë aliazh përmbajnë elemente alloying (p.sh. mangan, silic, nikel, titan, bakrit, kromit dhe alumini) në përmasa të ndryshme, në mënyrë për të manipuluar pronat çeliku, të tilla si hardenability saj, rezistenca korrozioni, forca, formability, Saldueshmeria apo butësi.


  Aplikimet për aliazhet e çelikut përfshijnë tubacionet, pjesë auto, transformatorët, gjeneratorë të energjisë dhe motore elektrike.


 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni House

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën