Rreth nesh

      Qilu Speciale Steel Co, Ltd, është një kompani udhëheqëse në Kinë që të specializuara në shkrirjen dhe farkëtimin e çelikut të veçantë. Kjo është një nga prodhuesit më të madh të produktit të falsifikuar në Kinë. Produkteve të prodhuara nga Qilu janë përdorur në Automobilistikë, Hapësirë ​​ajrore, prodhimin e energjisë, Oil & Gas, Transportit dhe industriale. Qilu çeliku special është themeluar në vitin 1986, ajo mbulon 450.000 metra katrorë, dhe ai posedon 2120 të punësuar, prodhim vjetor prej çeliku të veçantë mbi 500.000 tonë metrikë, sistemi i cilësisë ka kaluar ISO 9001: 2000 dhe Kina Klasifikimi Society.Our konsumatorëve përhapur në të gjithë bota, përfshijnë Evropën Perëndimore, Amerikën Veriore, Azi Perëndimore, Azia e Mesme dhe Australi, etj

1-120326164442646.PNG

Produkt

Kompania kryesisht prodhon 300 lloje të aliazh të lartë produkteve falsifikim të çelikut në 13 seri, të tilla si Alloy strukturore Steel, mjet çeliku, karboni strukturore Steel, mjet çeliku të karbonit, duke çeliku, Pranvera Steel, Stainless Steel, i fortë çelikut, roll Steel, i lidh duart çeliku. Përveç kësaj, kompania gjithashtu ka kapacitet për të ecur çeliku rrumbullakët, çeliku banesë, çeliku katror, ​​moduli, bosht dhe rul, etj Specifikimet kryesore të produkteve të përfshijnë Φ80-1000mm materiale forcon dhe 80-1200mm billets katrore dhe e cila copë maksimale pesha mund të arrijnë 50T.

1-120326164622956.JPG

 

Shkrirjes dhe fallsifikimit Facilities

 
Kompania zotëron objekte të përparuara të veçantë shkrirjes çeliku dhe fallsifikimit të pajisjeve të përpunimit, pajisjet kryesore çeliku-marrjes përfshijnë 2 grupe të 50T ultra-të lartë të energjisë furrat me hark elektrik, 2 grupe të furrat rafinimit 60t LF, 1 grup i 60t vakum degassing rafinimit furrës dhe 4 grupe të 1-20t electroslag furrat ri-shkrirjes.
Pajisjet kryesore falsifikim kryesisht përfshijnë: 3 grupe të 5T hammers elektro-hidraulike, 1 set me shpejtësi të lartë njësitë e 800T, 1600t, 2000t dhe 4500t falsifikim respektivisht.

1-120326164ALA.JPG

 

Vlera e shtuar

Kompania është e aftë për të prodhuar të gjitha llojet e forgings dorëzuar nën kushtet e trajtimit të ngrohjes, dhe ka të mëdha furre mirë tipit me thellësi prej 24-metër, dhe shumë lloje të ndryshme të shuarje, kalitje furre trajtim të ngrohjes dhe etj
Në lidhje me të Kapaciteti i përpunimit të thellë, kompania zotëron thellë përpunimit të pajisjeve shpimit me një diametër përpunimit të 600mm, dhe gjatësia e 12000mm shtuar rishtazi në vitin 2008, dhe ka pajisje të mëdha suplementare me kapacitet të përpunimit të thellë, me të cilën çeliku rrumbullakët, të shumta dha bosht, dhe produkte të tjera të çelikut dhe forgingssuch si rul me një peshë njësi prej më pak se 35 ton, dhe një diametër ≤ 1200mm mund të jenë të përpunuara.

1-120326164Q2962.jpgEnquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni avionit