410 çelik

410 çelik

Përshkrim i shkurtër:

410 Stainless Steel Mechanical Properties Condition Ultimate Tensile Strength (PSI) 0.2% Yield Strength (PSI) Elongation (% In 2in.) Reduction Of Area (%) Hardness Brinell Hardness Rockwell T 100,000 80,000 12 40 * * H 120,000 90,000 12 40 * * Annealed 70,000 40,000 16 45 * * Class2 110,000 85,000 15 45 269 Max * NACE MRO 175 * * * * * 410 Stainless Steel Applications Pump Shafts Valve Components Gas and Steam Turbine Components 410 Stainless Steel Composition Ca...


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  410 Properties Çelik mekanike

  kusht Ultimate elastik
  Forca (PSI)
  0.2% Yield
  Forca (PSI)
  Zgjatimi
  (% në 2in.)
  Reduktimi i
  Sipërfaqja (%)
  ngurtësinë
  Brinell
  ngurtësinë
  Rockwell
  T 100,000 80,000 12 40 * *
  H 120,000 90,000 12 40 * *
  annealed 70,000 40,000 16 45 * *
  Class2 110,000 85,000 15 45 269
  Max
  *
  NACE
  MRO 175
  * * * * *

  410 Aplikimet Stainless Steel

  • boshte pompë
  • Valve Components
  • Gazit dhe turbinë me avull Përbërësit

  410 çelik Përbërja

  • 0,080-0,150 karbonit
  • Chromium 11,50-13,50
  • Mangani 1.0 Max
  • Fosfori 1.0 Max
  • Silic 1.00 max
  • Squfur 0.030 Max

  Mbështetur nga standardet e industrisë

  • UNS S41000
  • ASTM A182
  • ASTM A276
  • ASTM A479

   

 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Star

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Zemra