316L / 316 SS Bar Produkte

316L / 316 SS Bar Produkte

Përshkrim i shkurtër:

316L/316 Stainless Steel Physical Properties Material Type Condition Ultimate Tensile Strength (PSI) 0.2% Yield Strength (PSI) Elongation (% in 2in.) Reduction Of Area (%) Hardness Rockwell 316 Annealed 75,000 30,000 30 40 * 316L Annealed 75,000 25,000 30 40 C35 316 & 316L Stainless Steel Applications Pump Shafts Mechanical Seals Heat Exchangers Ball Valves 316 & 316L Composition Carbon 0.030 – 0.080 Chromium 16.0-18.0 Manganese 2.0 Molybdenum 2.0-3.0 Nickel 10.0-1...


 • Length: 3-5.8mm ose Përshtatje
 • Sipërfaqja: e zezë, peeled, ose të përafërt trajtë të
 • Trajtimi i ngrohjes: ajrit ftohjes, normalizuar, annealed, Q dhe T
 • Procesi i shkrirjes: EAF + LF + VD
 • Detail Product

  Produkt Tags

  316L / 316 Stainless Steel fizike Properties

  materiali Flete kusht Ultimate elastik
  Forca (PSI)
  0.2% Yield
  Forca (PSI)
  Zgjatimi
  (% në 2in).
  Reduktimi i
  Sipërfaqja (%)
  ngurtësinë
  Rockwell
  316 annealed 75,000 30,000 30 40 *
  316L annealed 75,000 25,000 30 40 C35

  316 & 316L Stainless Steel Aplikimet

  • boshte pompë
  • Seals mekanike
  • Ndërrues i nxehtësisë
  • Ball Valves

  316 & 316L Përbërja

  • Carbon 0,030-0,080
  • Chromium 16,0-18,0
  • Mangani 2.0
  • molibden 2,0-3,0
  • nikel 10,0-14,0
  • Silicon 1.00
  • squfur 0.030

  Mbështetur nga standardet e industrisë

  • UNS S31600 / 03
  • ASTM A182
  • ASTM A276
  • ASTM A479

   

 • I mëparshëm:
 • Next:
 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Star

  Related Products

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Kupën